Projekt pt. ,,Nasz plac zabaw w Łambinowicach, żyj kolorowo i ekologicznie-międzypokoleniowe miejsce spotkań"

W związku z realizacją projektu pt. ,,Nasz plac zabaw w Łambinowicach, żyj kolorowo i ekologicznie-międzypokoleniowe miejsce spotkań" polegającego na budowie placu zabaw na terenie naszego przedszkola oraz wykonaniu nasadzeń truskawek, poziomek, kwiatów miododajnych oraz ustawienia budek lęgowych dla ptaków wraz z karmnikami na naszą prośbę projekt został rozszerzony o ogród warzywny.

Dzieci z naszego przedszkola przy pomocy wychowawców grup oraz pracowników CIS posiali i posadzili m.in. rzodkiewkę, groszek, dynię, cukinię, sałatę, pietruszkę, lubczyk, szczypior, cebulę.  Celem założenia ogrodu warzywnego jest edukacja najmłodszych. Ponadto dzieci będą brać czynny udział w pracach ogrodniczych i rozwijać umiejętności rozpoznawania konkretnych gatunków roślin. Dodatkowo stołówka przedszkolna zostanie wzbogacona o naturalne składniki z własnego ogrodu.