Spotkanie z Panem Leśnikiem

Dnia 17. 11. 2021 r. w ramach współpracy z rodzicami, spotkaliśmy się pod lasem przy Stadionie w Łambinowicach z Panem Leśnikiem, który opowiadał nam o jesiennej faunie i florze i przygotowaniu się mieszkańców lasu do zimy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. W trakcie spotkania prowadzonego w intersujący sposób, dzieci poszerzyły swoją wiedzę z zakresu przyrody oraz ochrony środowiska naturalnego. Dzięki spotkaniu w okolicach lasu, przedszkolaki mogły dokonać obserwacji przyrodniczych pod kierunkiem specjalisty leśnika. Po spotkaniu, czekał na dzieci zdrowy poczęstunek, w postaci jabłek oraz marchewek.

Serdecznie dziękujemy Panu Leśnikowi za to owocne i interesujące spotkanie.