Trzecia część innowacji pedagogicznej "Cztery pory roku w naszym przedszkolu"

W poniedziałkowy słoneczny dzień - 21 marca 2022 roku przedszkolaki z radością witały kolejną porę roku. Dzień rozpoczęliśmy od wiosennego śniadania, podczas którego dzieci same wykonały kolorowe, zdrowe i smaczne kanapki. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej do melodii A. Vivaldiego "Wiosna" oraz omówiły pierwsze oznaki wiosny. Kulminacyjnym momentem pierwszego dnia wiosny był pochód alejami Łambinowic, podczas którego dzieci w wiosennych opaskach na głowach z piosenką na ustach pt. "Maszeruje Wiosna" obdarowywały spotkanych przechodniów gaikami oraz kwiatami.

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, ze wiosenna, słonaczna pogoda będzie nam towarzyszyła każdego dnia.