Narodowy Program Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Priorytetu 3  jest m.in.  zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. Umiejętność czytania ze zrozumieniem warunkuje aktywny udział w życiu,  a więc wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne.

Publiczne Przedszkole w Łambinowicach

otrzymało wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 ,,Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”,

którego celem jest zakup książek dla placówki przedszkolnej będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

Całkowita wartość wynosi: 3.750,00 zł, z czego. 3000 zł  tj. 80% pochodzi z budżetu państwa, a  750 zł tj.20% stanowi wkład własny.