Dzień Babeczki

Przygotowania do Wielkanocy rozpoczęły się już na dobre. 04. 04. 2023r. obchodziliśmy "Dzień Babeczki". W naszym przedszkolu pieczenie to już tradycja. Dzieci uwielbiają się bawić w małych cukierników. Przedszkolaki piekły i dekorowały już pierniczki, teraz przeszedł czas na babeczki. Wszystkie grupy przedszkolne podjęły się tego zadania. Zaczęło się od przygotowań: mycia rąk, zapoznanie z produktami, a potem wielkiego pieczenia babeczek. Dzieci z pomocą pań mieszały składniki oraz nakładały ciasto do foremek. Babeczki upieczone i ostudzone zostały udekorowane przez dzieci. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale także, cenna lekcja zawodu a dla zadowolenia podniebienia odbyła się degustacja słodkości. Pieczenie i własnoręczne dekorowanie przygotowanych smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu.