Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

Dnia 1 czerwca 2023r. grypy "Motylki" i "Tygryski" pojechały na wycieczkę edukacyjno- rozwojową do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu -Bierkowicach.

Dzięki uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Garncarstwo- ginące zawody i dawne rzemiosła". Celem lekcji jest omówienie i ukazanie piękna ginącego rzemiosła. Elementem lekcji było samodzielne wykonanie, formowanie dzbanuszka, talerzyka albo miseczki co dzieciom się bardzo podobało.  Po warsztatach przedszkolaki zwiedzały park etnograficzny. Dzieciom bardzo się podobał skansen z zabytkowymi, drewnianymi, wiejskimi chatami, które były wyposażone w oryginalne sprzęty, narzędzia, meble i pokryte strzechą. Na miejscu pracował kowal i żyją zwierzęta w zagrodzie. Zachwyca zabytkowa szkoła i kościółek oraz zagroda rybacka. Zmęczeni, wróciliśmy do przedszkola.