Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej

Dnia 26.09.2023 r. odbyła się edukacyjno - rozwojowa wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu - Bierkowicach. W wyjeździe uczestniczyły grupy "Tygryski" oraz "Motylki". Dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej pt. "Od ziarenka do bochenka. Chleb nasz powszedni." Jej celem było omówienie roli chleba w życiu człowieka, ukazanie sposobu jego wypiekania oraz zapoznanie z rodzajami zbóż z których on powstaje. Podczas warsztatów dzieci miały okazje, aby samodzielnie wykonać bułki, które zostały upieczone w zabytkowym piecu. Po warsztatach przedszkolaki zwiedzały park etnograficzny. Dzieciom bardzo podobał się skansen z zabytkowymi, drewnianymi, rustykalnymi chatami. W drodze powrotnej przedszkolaki zjadły pyszny obiad w Karczmie Bida. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone.