Warsztaty kulinarne

W dniu 7.12.2023r. odbyły się w przedszkolu warsztaty kulinarne pt. "Pyszne i zdrowe Święta Bożonarodzeniowe" organizowane w ramach projektu "Powiat nyski walczy z nadwagą, otyłością i cukrzycą - efektywne zapobieganie chorobom cywilizacyjnym w województwie opolskim", realizowany przez Fundację Actum ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty przeprowadziła Pani dietetyk żywieniowy Weronika Szumlak, która zapoznała dzieci ze sposobami zdrowego odżywiania. Następnie przedszkolaki podzielone na grupy wykonywały zdrowe desery. Podczas wspólnej zabawy i doświadczeń, efekt końcowy okazał się niesamowity. Dzieci ze smakiem spożywały samodzielnie przygotowane desery bez cukru i ulepszaczy. Warsztaty były wspaniałą okazją do wspólnej pracy i zmiany nawyków żywieniowych.