Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Supeł

No"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."
                                 Kornel Makuszyński

W dniu 22.03.2024r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć autorkę książek dla dzieci Panią Barbarę Supeł. W spotkaniu udział wzięły przedszkolaki z grupy Motylków i Tygrysków.
Pani Basia Supeł jest autorką jednej z najpopularniejszych serii książek o przygodach Jadzi Pętelki i jej brata Stasia. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać fragmentów książek czytanych przez samą autorkę oraz poznać tajniki tworzenia historii zawartych w jej książkach. Pisarka zdradziła dzieciom, skąd czerpie pomysły do pisania utworów. Uczestnicy spotkania wzięli także udział w zabawach zaproponowanych przez naszego gościa.

Spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze, a dzieci nagrodziły pisarkę gromkimi brawami. Możliwość spotkania na żywo autora ulubionych książek to duże przeżycie dla dzieci, które zostaje z nimi na długo. Takie spotkanie to również wspaniała okazja do zachęcenia dzieci do sięgania po książki i rozwijania w nich pasji do czytania.