Wycieczka pożegnalna starszaków

W dniu 29.05.2018 dzieci z dwóch grup starszaków pojechały na pożegnalną wycieczkę do Zaginionego Miasta ,,Rosenau"
do Pokrzywnej. Jest to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji.  Park wokół kąpieliska gromadzi ponad 20 różnych atrakcji.
     Nazwa Park Rosenau nawiązuje do legendy o osadzie, która ponoć w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.
     Nasze dzieci odwiedziły „Park Żywiołów”, w którym są eksponaty pozwalające odwiedzającym samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów - ziemi, wody,
powietrza oraz ognia. Jedną z najciekawszych atrakcji w Parku Rosenau był interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych, m.in. ręczne pompy, zapory, fontanny i koła młyńskie.
Co jakiś czas z wód jeziora wynurza się groźny potwór, który zrobił ogromne wrażenie na dzieciach. Na terenie parku dzieci widziały też „Jaskinie dzikich zwierząt” oraz „Kopalnie złota – Rosenau”, po której można chodzić korytarzami „Strasznej  sztolni”.
To jeszcze nie wszystko, na nasze przedszkolaki czekał: ogromny dmuchany zamek, karuzele, interaktywne kino 7D oraz park linowy.
Dzieci zjadły również smaczny obiad i wróciły do domu bardzo zadowolone.